8 ветеранів Погребищенського району відвідали активісти «Європейської Солідарності»

У Погребищенську районі залишилося 8 учасників бойових дій Другої світової війни. Партійці Європейської Солідарності району напередодні свята завітали до кожного, аби висловити повагу, подякувати за здобутий мир.

Івану Васильовичу Скарбовійчуку з села Гопчиця в червні виповниться 95 років. Його поважають та цінують односельчани, адже завдяки ветерану колекція історії села в музеї значно збільшилася. Про війну він розповідав багато. На фронті був з 1941 року, воював у 50-й танковій дивізії.

У Погребищенському районі дві жінки-ветеранки. Михайлина Михайлівна Грохольська з села Спичинці була мобілізована у 1942році. Проходила службу в складі стрілкового полку. Марія Данилівна Ширкова у званні молодшого сержанта воювала в складі 12 окремої аеромобільної бригади.

Для рядових Сергія Івановича Мазура та Артема Григоровичи Марчука служба проходила у складі Другого українського фронту. Павла Михайловича Підгурського мобілізували в армію вже після звільнення Вінниччини у 1944 році. Перемогу він зустрічав у лава 601-го стрілкового полку. Пам’ятає перемогу і Іван Іонович Шамро з села Бухни. З перших днів війни на фронт було призвано і Анатолія Станіславовича Рожевського, де він воював у складі 50-ої танкової дивізії.

Активісти «Європейської Солідарності» району у ці дні відвідали кожного ветерана. Володимир Никитюк зазначає: «З кожним роком свідків війни стає все менше і менше. Наш обов’язок перед поколінням ветеранів – зберегти мир. Україна сьогодні у стані гібридної війни, але не ми її розпочали, тому і перемога буде за нами. В ім’я наших пращурів, які 75 років тому ціною свого життя вибороли для нас мир».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*