Активісти «Європейської Солідарності» Вінниччини обговорили результати першого року президенства Зеленського

У Вінниці відбувся брифінг за участю народного депутата 8 скликання Руслана Демчака, голови Вінницької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Андрія Гижка, учасника АТО Олександра Грамарчука та голови Вінницької міської організації партії Валерія Камінського. Обговорили результати політики президента Володимира Зеленського за рік перебування на посаді.

Досить емоційно звернувся до Зеленського АТОвець Олександр Грамарчук (позивний Гром):

  • Чи могли ми уявити, що кінець епохи бідності, яку ми бачили на бордах та у програмі, стане для нас початком епохи виживання? Чому президент України не закінчує війну і хто зараз на ній наживається? Що Ви побачили в очах Путіна: мир? Де той обіцяний мир? Скільки ще ми маємо здати ворогу своїх територій, щоб посунути кордон з Росією? Ви обіцяли посадити корупціонерів і винних у розстрілі Героїв Небесної сотні. Натомість відпустили вбивць героїв Небесної сотні. Корупціонери стали вашими партнерами? В тюрмах сидять волонтери, добровольці, військовослужбовці, музиканти. Чому ніхто не сидить за Іловайськ і Дебальцево? Вам нормально спиться, знаючи, що з початку цього року загинуло більше військовослужбовців, ніж за аналогічний період минулого року? Я не чую в останні часи жодної позиції Офісу президента і самого президента щодо загострення на фронті.

Олександр Гром підкреслив, що ці питання він зібрав разом із побратимами. І додав, що шлях нинішнього президента, більше схожий до Росії, а не Європейського Союзу.

Про провали реформ на державному рівні говорив народний депутат VIII скликання Руслан Демчак:

  • У 2019 році почався такий неймовірний експеримент, коли актор став реальним президентом. Чи є успіхи? Так, є. Прийнятий «кастрований» аграрний закон під тиском МВФ. Але я хотів би сьогодні запитати нашого президента: пане президенте, пройшов рік, де мільярдні інвестиції в Україну? Ще до початку карантину в Україні відзначалося падіння промислового виробництва. Втрата робочих місць, банкрутство підприємств. Карантин підсилив ситуацію: скоротилося фінансування освіти, культури, під загрозою згортання реформи НУШ.  Пригадую про 4 тисячі доларів зарплати. Навіть для палких прихильників у 2019 р це здавалося популізмом. Після четвертої зміни керівника МОЗ так і не забезпечено захист наших лікарів засобами захисту. Втрата робочих місць, банкрутство підприємств. Пустий український холодильник переможе олігархічний телевізор. Сьогодні Україна стоїть перед вибором: чи вона залишиться у території колишньої УРСР чи вона буде значно меншою, а якась частина або буде Росією, або потрапить під протекторат Кремля. Силові органи фактично перетворилися на механізм політичного тиску на опонентів. Все це говорить про відкат України до тих позицій, які були ще до початку Революції Гідності.

Голова Вінницької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Андрій Гижко, аналізуючи ситуацію в регіоні, навів кілька прикладів провалів Зекоманди:

  • У Вінницькій області за рік роботи президента маємо хаос політичний, хаос управлінський. У 12 районах, а це фактично половина Вінницької області, не призначено голів районних державних адміністрацій. І де той соціальний ліфт? В області  за цей період ми втратили фінансування ремонту доріг, підтримку інвестиційних проектів. Ремонт вінницького аеропорту анонсували два роки тому, була виготовлена проектно-кошторисна документація, проведений тендер. І що? Ремонт – скасовано! Є рішення не фінансувати цей інвестиційний проект. Ми втрачаємо в області цей напрямок розвитку. Адже аеропорт є, з точки зору безпеки держави –  резервним і для міста Києва, і для інших міст України. Є він і резервним для сусідньої Молдови –  Кишинева. Втрачено перспективи розвитку вантажних перевезень і побудови великого логістичного центру. Про провал у  реформах, пов’язаних із децентралізацію? Сьогодні жоден сільський голова не знає, що його чекає у жовтні місяці. Не знають, чи буде їхня сільська рада існувати, чи не буде? Чи буде фінансування? Всі позитивні реформи, започатковані Петром Порошенком, як бачимо, згортаються.

Особлива увага під час брифінгу була приділена медичній реформі. Волонтер-медик, голова Вінницької міської організації «Європейської Солідарності» Валерій Камінський зазначив:

  • Як фахівець в медицині, можу сказати: для мене є чіткий приклад реформи, яка відбулася під керівництвом Міністерства Уляни Супрун – реформа первинної ланки. Це була складна робота цілої команди. Реформа первинної ланки відбулася, і зараз ми маємо досить непогано працюючу сімейну медицину. Маємо непогані відгуки від людей, лікарів, які задоволені працювати в цій системі. Але настав момент виконання другого етапу реформи, не менш складної.  Натомість за півроку ми отримали чотири різних міністра охорони здоров’я. Це призводить до зневіри не лише у медиків, але й у пацієнтів. Внутрішній стан медиків – це розгубленість, не розуміння, як фінансуватиметься галузь. Вся інформаційна політика щодо другого етапу реформу зосереджена на тому, що з першого квітня у нас буде безкоштовна медицина. Пацієнти дуже добре це сприйняли, але лікарні не отримали того фінансування, яке може забезпечити безкоштовне лікування.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*