Олексій Порошенко: Ця каденція влади є найбільш ефективною і збалансованою

Джерело: http://vn.presspoint.in.ua/2018/02/07/59363 О_Порошенко   Наше видання продовожує публікувати результати експертного опитування народних обранців від Вінниччини щодо політичної ситуації в країні та перспектив розвитку Вінницької області. Сьогодні пропонуємо до вашої уваги бачення загальнодержавної та регіональної ситуації, голови підкомітету з питань земельного податку, податку на майно, інших місцевих податків і зборів Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, народного депутата України – Олексія Порошенка. Керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Сінгапур Члена групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою Члена групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Члена групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки


– Який позитивний пункт можна виокремити у Вашій депутатській діяльності у минулому році щодо Вінницької області? Що конкретно Ви, як представник Вінниччини, можете записати на власний рахунок у контексті розвитку нашого регіону?

На здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку Вінницького району та міста Вінниця за моїм поданням, як народного депутата України, протягом 2017 року було виділено понад 30 млн грн.

За ці кошти було проведено капітальний ремонт отоларингологічного відділення Вінницької центральної районної клінічної лікарні, капітальний ремонт Вінницько-Хуторської амбулаторії, капітальний ремонт клубу в селі Махнівка, капітальний ремонт приміщень дитячого садочку ти школи в Степанівці, побудовано водопровід в с. Жабелівка, проведено реконструкцію мереж вуличного освітлення в Іванівці. Крім того, були придбані інтерактивні дошки, мультимедійні проектори, комп’ютери та меблів для шкіл Вінниці та Вінницького району. Усі першокласники Вінницького району розпочали навчання з новими партами та стільцями.

 – Наразі все частіше у ЗМІ розповідають про можливість так званої конституційної реформи з обмеженням повноважень президента України і збільшенням ролі та значення коаліційного уряду. Як Ви вважаєте – чи має така конституційна реформа шанси на реалізацію?

Якщо проаналізувати рівень взаємодії та співпраці Парламенту, Президента та Уряду – то очевидно що ця каденція влади є найбільш ефективною і збалансованою. 

Ми ухвалили ключові реформаторські закони у найважливіших сферах – це і медична реформа, і пенсійна, і судова, і освітня, і реформа енергетичного сектора, та інші. Це відзначають і наші міжнародні партнери.

Що стосується обсягу повноважень, то хочу нагадати: Президент вперше в історії незалежної України не перебрав на себе, а відмовився від частини своїх повноважень у процесі реформи децентралізації та судової реформи. І це зафіксовано у Конституції.

Значні повноваження і ресурси передаються на рівень об’єднаних громад. А з 1 січня 2018 року Президент відповідно до положень судової реформи втратив повноваження на створення та ліквідацію судів. В Україні вперше запроваджені справжні кадрові конкурси, і тепер суттєву роль у відборі суддів, керівників антикорупційних органів, інших посадовців відіграють громадські ради доброчесності та галузеві фахові спільноти. 

При цьому я вважаю, що Президент як Верховний Головнокомандувач повинен мати достатньо повноважень для гарантування безпеки держави. Тим паче в умовах збройної агресії з боку Росії. 

– Можна визначити одним реченням – що є, на Вашу думку, основним здобутком вінницької обласної влади у минулому році?  А що є прорахунком чи, принаймні, недопрацюванням?

Очевидно, що найбільшим випробуванням для обласної влади у 2017 році стала катастрофа на Калинівському військовому арсеналі. З перших годин надзвичайної ситуації місцева влада діяла дуже професійно і ніхто не загинув. Для допомоги постраждалим об’єднались і влада, і волонтери, і громадські організації, в тому числі, і наша партійна, і Фонд Порошенка завдяки цим спільним зусиллям в дуже короткі терміни вдалося ліквідувати наслідки вибухів та відновити постраждалі села. 

 – Як Ви вважаєте, чи скасують до президентських виборів мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні? 

Перед тим, як скасувати мораторій і запровадити ринок сільгоспземлі, ми маємо чітко визначитися з правилами цього ринку. Ми повинні передбачити таку модель, яка буде найбільш ефективною для власників землі і для держави, яка сприятиме залученню інвестицій і розвитку сільських територій, при цьому мінімізує будь-які ризики. Тому я б не пов’язував це рішення із політичним сезоном 2019 року. Це перш за все – питання пошуку консенсусу і правильної, робочої моделі.

Центр суспільно-політичного моніторингу “Вектор” та видання “Вінниця Прес-Поінт” висловлює вдячність депутатам від Вінниччини за участь в експертному опитуванні.

Джерело: http://vn.presspoint.in.ua/2018/02/07/59363