Фракція «Європейськоі Солідарності» в обласній раді не голосувала за проект обласного бюджету-2021 та вважає його неефективним

Депутати Вінницької обласної ради, члени фракції «Європейська Солідарність» детально проаналізували проект обласного бюджету на 2021 рік і вважають його неефективним із точки зору викликів, які чекають регіон у наступному році. Так прокоментував позицію фракції її голова Андрій Гижко.

«У бюджеті заплановане зростання податку з доходів фізичних осіб, тобто із зарплат усіх жителів області, на 22,5%. Це основне джерело надходжень до обласного бюджету. Такі цифри і показники абсолютно не реалістичні! Тому що вже зараз ми бачимо велике скорочення в промисловості. Зокрема обсяги виробництва (а відповідно і зайнятих) у легкій промисловості зменшились на 50%, у виробництві будівельних матеріалів – на 16%, у виробництві електроенергії – на 25%. Крім того, необхідно врахувати наслідки запровадженого урядом локдауну, що охопить майже весь січень – малий бізнес не буде працювати. Тому ми вважаємо показники дохідної частини обласного бюджету значно завищеними», – сказав депутат обласної ради, голова фракції «Європейська Солідарність» Андрій Гижко.

Він додав, що в обласному бюджеті фракція бачить ряд невиправданих видатків. Наприклад, фінансування апарату обласної ради зросте на 85%.

«Передбачено додатково 16 млн гривень на заробітну плату та ще близько 1 млн на придбання оргтехніки: комп’ютерів, принтерів, ксероксів. Пропозицією фракції «Європейська Солідарність» було зменшити ці видатки на 13 млн. гривень і спрямувати їх на медицину та освіту. Зокрема, фракція запропонували передбачити 2 млн гривень для обласної інфекційної лікарні, якої дуже не вистачає для дорослого населення Вінниччини в умовах боротьби з пандемією коронавірусу. Також 2 млн гривень ми пропонували закласти для регіонального кардіоцентру, де проводять стентування та шунтування для жителів усієї області. Ще 1 млн гривень варто було б надати обласній федерації боксу: усі інші федерації отримали фінансування, але й серед боксерів є чемпіони Європи і Світу. А 8 млн гривень ми пропонували спрямувати на заробітну плату освітянам, адже у пояснювальній записці до обласного бюджету зазначено, що на ці потреби не вистачає 74 млн. гривень», – додав Андрій Гижко.

Голова Вінницької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» підсумував: «За умов, коли недостатнє фінансування освіти та охорони здоров’я роздувати видатки на утримання апарату обласної ради – недопустимо».