За ініціативи депутатки від ЄС Олени Верлан-Кульшенко у Вінниці відзначили лікарів, які «стояли на передовій» у боротьбі з COVID-19

Депутатка Вінницької міської ради, член фракції «Європейська Солідарність» Олена Верлан-Кульшенко організувала захід для відзначення медиків, які «стояли на передовій» у боротьбі з COVID-19.

Пам’ятними медалями «За жертовність і любов до України» Вінницько-Тульчинської єпархії ПЦУ лікарів нагородив архієпископ Михаїл.

Три медалі були вручені посмертно родичам померлих від коронавірусу лікарів. Зокрема, посмертно нагородили Софію Барчук (Вінницька районна лікарня), Анатолія Ганькевича (Центр матері та дитини), Людмилу Скрипник (пологовий будинок №2). Вшанували пам’ять також Олександра Шеншина (Вінницька районна лікарня).

За самовіданну працю відзнаки отримали представники Вінницького медуніверситету Ірина Незгода та Олександр Попович, лікарі Вінницької районної лікарні Микола Сіньковський і Юрій Коцулівський, лікарка ЦПМСД Лідія Євтушенко, лікарі Вінницької міської лікарні №1 Лариса Чорна, Віра Остапенко, Олена Бровко, стоматолог Олексій Галактіонов, лікарі Вінницьких пологових будинків Олена Астахова, Юлія Голуда та Віктор Рудь.

«Саме напередодні Різдва ми сьогодні вклоняємося лікарям за їхній величезний подвиг і вшановуємо пам’ять тих із них, хто поклав життя у боротьбі з пандемією. Крім того, ми ініціювали звернення до депутатів Верховної ради України, аби визначити день для щорічного вшанування пам’яті медичних працівників та медиків-волонтерів, які загинули виконуючи свій професійний обов’язок. Адже жертовність працівників сфери медицини та медиків-волонтерів досі не відзначена жодним днем в календарі. Медики проявляють свою готовність до самопожертви під час екологічних, техногенних, транспортних катастроф, стихійних лих і пожеж, у мирний, особливий і воєнний час, під час Революції Гідності, пандемії. Багато з них поклали життя і не повернулися до своїх родин», – прокоментувала депутатка Олена Верлан-Кульшенко.