«Європейська Солідарність» забезпечила захист одному з «Семи чудес Вінниччини»

За пропозицією голови фракції «Європейської Солідарності» Андрія Гижка, Вінницька обласна рада зробила крок на захист скіфських валів поблизу Немирова. Відповідні заходи, спрямовані на встановлення меж і проведення паспортизації археологічної пам’ятки, внесли до Програми розвитку культури Вінницької області на 2018-2022 роки.

«Сьогодні скіфські кургани розорюються, незаконно використовуються як земельна ділянка, археологічна пам’ятка знищується. Є пропозиція: до пункту Програми розвитку культури Вінницької області «Про охорону культурної спадщини» додати позицію про встановлення меж і проведення паспортизації, встановлення обмежувальних та пізнавальних знаків на скіфському городищі поблизу міста Немирів. На ці потреби пропоную виділити відповідні кошти», – звернувся Андрій Гижко до колег у сесійній залі під час пленарного засідання.

Більшістю голосів депутати підтримали пропозицію представника «Європейської Солідарності». Відтак, археологічна пам’ятка, датована 700-500 роками до нашої ери, отримає додатковий захист від обласної влади.

До слова, скіфські вали під Немировом є одним з найбільших відомих нам скіфських міст. Його також називають одним із «Семи чудес Вінниччини».