Зберегти не можна знищити: Вінницька районна лікарня стала міською під супровід пікету

«Вінницька Центральна районна лікарня: зберегти не можна знищити. Міська рада, розстав розділові знаки!»: пікет під таким гаслом відбувся біля міськради Вінниці у день сесії, 26 лютого. Одне з ключових питань порядку денного пленарного засідання стосувалася прийняття на баланс міської громади Вінницької Центральної районної клінічної лікарні та ухвалення статуту медустанови у новій редакції. Це рішення фактично залишало новостворений Вінницький район без «своєї» лікарні вторинного рівня.

Медперсонал ЦРКЛ, мешканці району та небайдужі жителі Вінниці вийшли на акцію з вимогою зберегти лікарню та залишити селянам доступ до неї. Мала акція і політичне забарвлення – мітингарів підтримала місцева організація партії «Європейська Солідарність».Близько двохсот людей вранці п’ятниці зібралися під міською радою, аби висунути три конкретні вимоги:

1. Гарантувати збереження майнового комплексу ЦРКЛ.

2. Гарантувати збереження колективу лікарні.

3. Гарантувати обслуговування пацієнтів збільшеного району.

Всі ці пункти взяли на озброєння депутати міськради з фракції ЄС, які запропонували колегам врахувати вимоги людей, приймаючи на баланс медичний заклад. Свою пропозицію вони виклали у депутатському зверненні.

Стурбовані мешканці району кажуть, що роками обстежувались, народжували, лікували своїх дітей та лікувались самі у ЦРКЛ. Тепер район збільшився в рази, після адмінреформи його населення без урахування Вінниці складає 300 тисяч людей, а з Вінницею – всі 670. При цьому власної лікарні вторинного рівня такий великий район не матиме.

Вимоги мітингувальників влучно відображали креативні римовані гасла: на плакатах: «В районі живе триста тисяч людей! Куди лікуватись нам йти? У музей?»; «У селах – теж люди! Доступ до лікарні нехай у них буде!».

По всьому району ініціативна група зібрала 4 643 підписи з збереження «життя» лікарні. Втім, така активність не переконала більшість депутатів міськради проголосувати за озвучене фракцією ЄС звернення. Відповідно до нового статуту, заклад носитиме назву «Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня ВМР».