Фракція “Європейської Солідарності” Вінницької облради оприлюднила на сесії звернення щодо справи “вагнерівців”

23 квітня на черговій сесії Вінницької обласної ради депутат від “Європейської Солідарності” Ярослав Чернега озвучив заяву, ініційовану фракцією.

Йдеться про звернення щодо негайного створення у Верховній Раді України Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами «приватної військової компанії Вагнера» та нанесення шкоди національним інтересам України.

Депутати вважають, що злив інформації про спецоперацію чотирьох розвідок із захоплення найманих вбивць ПВК Вагнера – це державна зрада, що завдала непоправної шкоди Україні. Особливо небезпечно, що інформація стала відома Росії після наради у президента Зеленського, що вказує на наявність зрадника у його найближчому оточенні.

Але ще більшою проблемою є брехня та відсутність реакції влади, яка півроку протидіє спробам провести об’єктивне розслідування.За пів року після витоку інформації не було порушено кримінальної справи за підозрою у державній зраді, що зробило б непотрібним створення ТСК.Тим часом скандал підриває довіру до України з боку міжнародних партнерів і ставить під загрозу українсько-американські відносини та військово-технічну допомогу Заходу, без якої Україні буде дуже важко встояти проти однієї з найпотужніших армій світу – російської.

https://www.facebook.com/VinnytsiaES/videos/122997113117756