Андрій Гижко прокоментував ситуацію навколо «Північного потоку-2»

Голова Вінницької територіальної організації «Європейської Солідарності» Андрій Гижко прокоментував ситуацію навколо «Північного потоку-2» в ефірі телеканалу «Прямий».

Політик та економіст зазначив, що майже завершене будівництво «обхідного» російського газопроводу свідчить про те, що Україна втрачає статус транзитної держави. Це загрожує мільярдами доларів збитків для державного бюджету. До того ж, через пасивність влади роль України у міжнародній дипломатії зменшується.

«Ми втрачаємо статус транзитної держави досить швидко. І це не лише газотранспортна система, це й автомобільне сполучення, залізничне сполучення. Багато країн відмовляються від транзиту по території України. Тому Україна в найближчій перспективі може втратити мільярди доларів надходжень до бюджету», – переконаний Андрій Гижко.

Змінити ситуацію на користь України, за словами очільника ЄС на Вінниччині, може лише консолідована робота всіх гілок влади на відновлення проукраїнської міжнародної коаліції, яку свого часу «зібрав» навколо нашої держави п’ятий президент Петро Порошенко.